Karty kredytowe

Karta Kredytowa Citibank MasterCard World Citi Handlowy

Karta Kredytowa Citibank MasterCard World Citi Handlowy

 • specjalne zniżki u 7 partnerów karty (m. in. 25% w H&M, do 10% w Merlin.pl, 10% w Multikino)
 • Program CitiRabaty.pl - do 50% rabatu w blisko 5000 sklepach i punktach usługowych
 • Program, w którym zbierasz punkty za każdą transakcję i wymieniasz je na nagrody
TurboKARTA Idealne wsparcie dla Kierowcy Santander Consumer Bank

TurboKARTA - Idealne wsparcie dla Kierowcy Santander Consumer Bank

 • 3% tańsze paliwo 1
 • bezpłatny car assistance
 • możliwość korzystania z karty za darmo 2

1 Szczegóły w Regulaminie Programu Sprzedaży Premiowej Zakupy do pełna dla kart kredytowych TurboKARTA Santander Consumer Bank S.A. dostępnym na www.santanderconsumer.pl w sekcji karty kredytowe.

2 Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji dla Kart Kredytowych TurboKARTA dostępnej na www.santanderconsumer.pl w sekcji karty kredytowe.

World MasterCard Class&Club Raiffeisen Bank Polska S.A.

World MasterCard Class&Club Raiffeisen Bank Polska S.A.

 • Wysokie rabaty i oferty specjalne
 • Wygodne raty w karcie
 • Ubezpieczenie Class&Comfort
 • Program World MasterCard Rewards
Karta kredytowa T Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe

 • Za swoje zakupy, dokonane kartą kredytową, możesz płacić nawet po 58 dniach bez dodatkowych kosztów
 • Nie poniesiesz opłaty za wydanie karty ani opłaty rocznej
 • Dostaniesz niskie oprocentowanie 9,9%
 • Wysoki limit kredytowy - aż do 40 000 zł

Przykład reprezentatywny dla karty kredytowej MasterCard: limit: 4619 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 14,51 %, całkowity koszt kredytu: 348,69 zł, opłata za wydanie karty dla Posiadacza: 0 zł, miesięczna opłata za kartę: 8 zł (96 zł rocznie), roczne odsetki: 252,69 zł. Założono, że Posiadacz realizuje jedną operację bezgotówkową w wysokości 4967,69 zł i spłaca ją w 12 równych ratach miesięcznych przy oprocentowaniu nominalnym w wysokości 9,90%. Stan na 01.08.2016. Szczegółowe warunki promocji określa Regulamin dostępny na stronie www.t-mobilebankowe.pl . Przedstawiona symulacja nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Przyznanie karty kredytowej uzależnione jest każdorazowo od pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego.

Karta kredytowa Bank Millennium

Karta kredytowa Bank Millennium

 • szeroki wybór kart, w tym Millennium Impresja i Millennium Alfa oferujące zakupy tańsze o 5% (moneyback) i bogate pakiety assistance
 • bezpłatne przy 5 zaksięgowanych płatnościach bezgotówkowych miesięcznie
 • okres bezodsetkowy do 51 dni - zarówno dla płatności, jak i wypłat z bankomatów
 • możliwość rozłożenia zobowiązania na raty 0%
Karta kredytowa Citi Simplicity Citi Handlowy

Karta kredytowa Citi Simplicity Citi Handlowy

 • Bez opłaty rocznej
 • Bez opłaty za przypomnienia o braku spłaty karty
 • Bez opłaty za powiadomienia SMS
 • Na zawsze!
Karta kredytowa z gadżetem Citi Handlowy

Karta kredytowa z gadżetem Citi Handlowy

 • Zamów Kartę Kredytową i odbierz Telefon LG K8
 • Kredyt 0% do 56 dni dla transakcji bezgotówkowych
 • 0 zł opłaty rocznej, 0 zł opłaty za powiadomienia SMS z kartą Simplicity
Wygodna Karta Kredytowa VISA Raiffeisen Bank Polska S.A.

Wygodna Karta Kredytowa VISA Raiffeisen Bank Polska S.A.

 • pierwsza wypłata gotówki w miesiącu za 0 zł
 • rozłożenie raz w roku zakupów na 10 rat 0% bez żadnych opłat
 • zwrot części wydatków za zakupy u partnerów Programu Visa Oferty
 • dodatkowe ubezpieczenia - Bezpieczna Karta
Karta kredytowa z voucherem 400zł do Mall.pl Citi Handlowy

Karta kredytowa z voucherem 400zł do Mall.pl Citi Handlowy

 • Zamów Kartę Kredytową i odbierz voucher do sklepu Mall.pl o wartości 400zł
 • 0 zł opłaty rocznej, 0 zł opłaty za powiadomienia SMS z Kartą Simplicity
 • Kredyt 0% do 56 dni dla transakcji bezgotówkowych
Karta kredytowa Bank Zachodni WBK

Karta kredytowa Bank Zachodni WBK

 • 0 zł opłaty rocznej za kartę w pierwszym roku
 • 0 zł opłat miesięcznych w drugim roku
 • 0 zł za przewalutowanie transakcji zagranicznych dokonanych w walucie innej niż PLN, przez pierwszy i drugi rok posiadania karty
 • 0 zł prowizji za uruchomienie rat w karcie, dzięki usłudze Ratio, przez pierwszy i drugi rok posiadania karty

Karty Kredytowe - Wszystko co warto wiedzieć

Jak porównywać karty kredytowe? Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz kartę kredytowa dla siebie. 

Karta kredytowa to jeden z najpopularniejszych instrumentów finansowych na rynku. Mimo to wiele osób nie do końca uświadamia sobie, jak jest on skonstruowany. Zawarcie umowy karty kredytowej jest tymczasem zobowiązaniem finansowym, często długoterminowym. Dlatego zanim zdecydujesz się na ten krok, przeczytaj krótki poradnik i sprawdź, czy czy na temat kart kredytowych wiesz już wszystko, co trzeba wiedzieć. 

Czym się różni karta kredytowa od debetowej?
Określenia "karta kredytowa" i "karta debetowa" bywają używane wymiennie. Niestety, jest to poważny błąd. Te dwa produkty finansowe łączy głównie zewnętrzne podobieństwo - mają formę kawałka plastiku, za pomocą którego możemy pobrać gotówkę z bankomatu lub zapłacić w sklepie. Na tym podobieństwa się kończą. Karta debetowa wydawana jest zazwyczaj od razu po założeniu konta i służy do wypłacania środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Karta kredytowa to rodzaj pożyczki, toteż o jej wydanie musisz wystąpić do banku, przedstawiając zaświadczenie o dochodach i ewentualnie również inne dokumenty. Bank może odmówić wydania karty kredytowej lub przyznać Ci limit w mniejszej niż wnioskowana wysokości. Jeśli decyzja będzie pozytywna, do Twojego konta osobistego przypisane zostanie specjalne konto karty kredytowej (zwane również rachunkiem technicznym), z którego pobierane będą środki i na które będziesz spłacać należności. 

Pamiętaj, że do wydania karty kredytowej nie potrzebujesz koniecznie konta osobistego w wybranym banku, choć większość instytucji zdecydowanie przychylniej traktuje swoich klientów. 

Karta kredytowa - najważniejsze pojęcia i definicje
Przyznając Ci limit na karcie, bank pozwala Ci przez pewien obracać pożyczoną gotówką. Oczywiście, nie robi tego za darmo. Posiadanie karty kredytowej związane jest z określonymi kosztami, których wysokość zależy od oprocentowania i czasu, na jaki udzielono Ci pożyczki. Aby lepiej zrozumieć ten mechanizm, zapoznaj się z kilkoma definicjami, które powinny znaleźć się również w Twojej umowie pożyczki. 

Wysokość limitu kredytowego - maksymalna kwota, którą możesz pożyczyć, używając swojej karty kredytowej. Kwota ta ustalana jest przez bank na podstawie Twoich dochodów oraz posiadanych zobowiązań, np. innych kredytów do spłaty. Różne banki posługują się różnymi kryteriami, toteż mogą różnie określić wysokość limitu kredytowego. Niezależnie od ich propozycji, zachowaj zdrowy rozsądek i ustal tę kwotę na bezpiecznym poziomie, aby uniknąć ryzyka popadnięcia w długi, na przykład w wypadku nagłej utraty pracy. 
Limit autoryzacyjny - to maksymalna kwota, jaką możesz przy pomocy swojej karty wypłacić z bankomatu lub przeznaczyć na transakcje bezgotówkowe. Wysokość tego limitu możesz zazwyczaj ustalić samodzielnie i samodzielnie zmienić, na przykład za pomocą bankowości internetowej. Limit autoryzacyjny jest niezależny od limitu kredytowego. Traktuj go jak mechanizm bezpieczeństwa - pomoże Ci okiełznać własne wydatki a w razie kradzieży karty zabezpieczy Cię przed utratą dużej kwoty. 
Oprocentowanie - koszt Twojego kredytu, czyli kwota, jaką oddasz bankowi za udzielenie pożyczki. Oprocentowanie mierzone jest w ujęciu rocznym a jego górny limit ustalany jest przez NBP. Zwróć uwagę, że karty kredytowe są zazwyczaj wysoko oprocentowane w porównaniu np. z kredytami. Jeśli planujesz jednorazowy, większy wydatek, sfinansowanie go za pomocą kredytu może być korzystniejszą opcją. 
Cykl rozliczeniowy - częstotliwość, z jaką bank podlicza transakcje wykonane na rachunku Twojej karty kredytowej. Cykl rozliczeniowy trwa zazwyczaj 30 dni, choć niektóre banki wydłużają go nawet do 60. Jego początek możesz zazwyczaj ustalić samodzielnie, np. w zależności od terminu, w którym otrzymujesz wypłatę. 
Data spłaty - dzień, w którym na Twoim koncie powinna znaleźć się przynajmniej ustalona przez bank minimalna kwota spłaty. W przeciwnym wypadku Twoje konto zostanie obciążone dodatkowymi, karnymi opłatami. 
Kwota minimalna - wynosi zazwyczaj 5 - 10 % wartości kredytu i musi zostać przelana na konto karty kredytowej przed końcem cyklu rozliczeniowego. Kwota minimalna zazwyczaj pokrywa odsetki i minimalną część zadłużenia. Uwaga! Jeśli nie spłacisz kwoty minimalnej, bank upomni Cię listownie lub telefonicznie i obciąży dodatkowymi kosztami windykacji. 
Okres bezodsetkowy - czas od pierwszego dnia cyklu rozliczeniowego do dnia spłaty. Jeśli w tym czasie spłacisz całe zadłużenie, odsetki od kredytu nie zostaną naliczone. 

Jakie koszty poniesiesz, korzystając z karty kredytowej? 
Wiesz już, że korzystanie z limitu kredytowego wiąże się z kosztami. Te, które musisz ponieść to nie tylko wspomniane w poprzednim punkcie odsetki. To, jakimi opłatami i w jakich sytuacjach obciąży Cię bank przesądza zazwyczaj o atrakcyjności danej oferty, dlatego starannie przeanalizuj swoją umowę kredytową. Nie zawsze karta z najniższym oprocentowaniem jest najbardziej opłacalnym wariantem. Oto lista niektórych opłat, jakimi dodatkowo może zostać obciążone konto Twojej karty kredytowej. 

Opłata za korzystanie z karty - Rozliczana zazwyczaj w trybie miesięcznym. Niektóre banki nie pobierają opłaty za pierwszy rok korzystania z karty. Wysokość opłaty waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych za karty typu premium. W większości banków możliwe jest uzyskanie zwolnienia z opłaty za kartę, o ile jej właściciel spełni określone warunki - np. wykona określoną ilość transakcji bezgotówkowych lub określony obrót na rachunku karty.
Opłata za wydanie karty - może być naliczana raz w roku i wynosić nawet kilkadziesiąt złotych. 
Opłata za wydanie duplikatu karty - jeśli zgubisz kartę, zostanie Ci skradziona lub ulegnie zniszczeniu, musisz wystąpić do banku o wydanie duplikatu. Ten kawałek plastiku może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Dodatkowym kosztem może być również druga karta do konta, jeśli chcesz, aby korzystał z niego np. współmałżonek. 
Opłata za przekroczenie limitu - jest naliczana w momencie, kiedy zadłużenie na karcie jest większe niż przyznany przez bank limit kredytowy. Jej wysokość jest różna w różnych bankach. Jeśli nie zasilisz salda swojego rachunku w momencie naliczenia tej opłaty, licz się z koniecznością pokrycia kosztów windykacyjnych. 
Opłata za wypłaty gotówki z bankomatów - to zazwyczaj od kilku złotych do określonego procenta wypłacanej kwoty. Jeśli nie musisz, nie wypłacaj gotówki przy pomocy karty kredytowej. 
Koszty windykacyjne - jeśli spóźniasz się ze spłatą karty, bank z pewnością Ci o tym przypomni telefonicznie lub listownie. Taki monit może słono kosztować - rachunek Twojej karty zostanie obciążony dodatkowo kwotą od kilku do kilkudziesięciu złotych. 
Ubezpieczenie - to drobna kwota, zazwyczaj kilka złotych miesięcznie, jednak w skali roku może uskładać się w sporą sumkę. W większości banków ubezpieczenie karty jest opcjonalne, jednak są też takie, w których nie można z niego zrezygnować. 
Marża za przewalutowanie - jeśli korzystasz z karty zagranicą, bank może obciążyć Cię dodatkowymi kosztami przewalutowania - zarówno transakcji gotówkowych jak i bezgotówkowych. Marża ta jest zazwyczaj procentem od przewalutowanej kwoty. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając kartę kredytową?
Koszty, jakie poniesiesz w związku z umową karty kredytowej to nie jedyny czynnik, jaki warto brać pod uwagę. Pierwsze i najważniejsze pytanie, jakie musisz sobie postawić, to czy i w jaki sposób karta spełnia Twoje indywidualne potrzeby. Jeśli często płacisz kartą, bez trudu spełnisz warunek wykonania określonej ilości transakcji niezbędny do uzyskania zwolnienia z opłaty. Trudno będzie Ci jednak spełnić ten wymóg, jeśli karty używasz sporadycznie, np. do rezerwowania biletów lotniczych. Czynniki, które wpływają na dopasowanie karty do indywidualnych potrzeb użytkownika to między innymi: 

Opcja preautoryzacji czyli zablokowania określonej kwoty na karcie. Będzie niezbędna, jeśli chcesz za pomocą karty rezerwować hotele czy wypożyczyć samochód. 
Programy rabatowe - używasz karty kredytowej przede wszystkim do robienia zakupów? Z pewnością spodoba Ci się fakt, że płacąc w określonych sklepach możesz uzyskać dodatkowe rabaty i zniżki. 
Ubezpieczenie - jeśli nie masz czasu, żeby zawracać sobie głowę wyszukiwaniem kilku różnych produktów finansowych, możesz wraz z umową karty kredytowej podpisać na przykład polisę ubezpieczenia NNW czy na życie. 
Program money back - niektóre banki zwrócą Ci część kwoty za zakupy kartą. To ciekawa propozycja dla osób, które regularnie korzystają z karty i regularnie spłacają zadłużenie. 
Pakiet assistance - posiadacze niektórych kart mogą liczyć na wsparcie w załatwieniu codziennych spraw - np. wezwaniu specjalisty do drobnych napraw domowych czy mechanika samochodowego. 

Niezależnie od tego, na jaką kartę kredytową się zdecydujesz i które z opcji są dla Ciebie najważniejsze i najistotniejsze, pamiętaj, że karta w założeniu nie powinna być traktowana jako sposób na sfinansowanie zakupów czy potrzeb, których nie jesteś w stanie spłacić w krótkim okresie. Wysoki limit kredytowy to nie tylko prestiż, ale też zobowiązanie, które może łatwo wymknąć się spod kontroli, nawet jeśli spóźnisz się ze spłatą jedynie o kilka dni. Równie trudną sztuką, jak właściwe dobranie karty kredytowej jest także odpowiedzialne z niej korzystanie.